Aktualności
Trzeci turnus pt. "Silny jak Herkules" Myszki rozpoczęły aktywnie. Najpierw była krótka rozmowa o tym jak przygotować się do ćwiczeń, a potem gry i zabawy ruchowe w sali i na świeżym powietrzu.
Dzisiaj Flamingi bawiły się na Górze Olimp. Wzięły udział w niesamowitym balu, u mitycznych bogów. Były tańce, gry i zabawy. Najważniejszą częścią balu, był pokaz mody "na czerwonym dywanie".
Tą wspaniałą, letnią porą Myszki postanowiły się ochłodzić w cieniu Wielkiej Stopy. Yeti bardzo lubi, kiedy dokoła leży śnieg. Nie mogliśmy zawieść naszego gościa i tym sposobem w Sali Myszek powstałą manufaktura magicznego śniegu, który podobno nigdy się nie roztopi. Yeti był tak zachwycony naszą zimową twórczością, że wręczył nam niespodziankę...
Kotki zrobiły dzisiaj wspaniałe maski przedstawiające Yeti. Dzieci z dużym zaangażowaniem i dokładnością wykonywały swoje prace. Kotki korzystały z wielu technik takich jak: wycinanie, kolorowanie, wyklejanie z plasteliny i waty. Tylko popatrzcie na efekty naszej pracy:)
Uff, jak gorąco! Ten upalny czas przetrwaliśmy, dzięki wspaniałym wodnym zabawom. Myszki malowały balonami z wodą, stworzyły wspaniałą chmurę deszczową oraz sprawdziły ile wody zmieści się w naczyniach o różnej wielkości. Zamieniliśmy się również w poszukiwaczy skarbów, rzucaliśmy balonami z wodą i puszczaliśmy bańki mydlane. To był wspaniały wa...
Kolejny poniedziałek spędziliśmy aktywnie, tym razem z rozbrykaną zumbą. Na początek dowiedzieliśmy się, co to jest zumba, a następnie zrobiliśmy dokładną rozgrzewkę przed ćwiczeniami, aby później uczyć się kroków. Potem, to była już tylko zabawa na całego! Wszystkich nas ogarnęło zumbowe szaleństwo :)
Środa z mitologią w grupie Pand upłynęła na wesoło - poznaliśmy historię Ariadny i wspólnie bawiliśmy się nicią, tworząc labirynty, dosiedliśmy również konia trojańskiego, napotykając na różne przeszkody na drodze. Na koniec wysłuchaliśmy mit o Dedalu i Ikarze oraz stworzyliśmy kolorowe skrzydła, na których lecieli bohaterowie.
Podczas czwartkowych warsztatów artystycznych, stworzyliśmy bogato zdobione greckie wazy metodą wydrapywania. Wyszły przepięknie!
Dzisiaj mieliśmy odwiedziny prawdziwego tygrysa! Opowiedział nam o sobie, wysłuchaliśmy opowiadania z nim w roli głównej. Na koniec wykleiliśmy podobnego tygrysa tylko z plasteliny. Uwielbiamy takie wizyty ;)
Na zakończenie trzeciego turnusu wakacji w grupie Pand, odbył się bal. W naszej sali stawili się najdzielniejsi olimpijscy bogowie i przepięknie boginie. Bal rozpoczęliśmy piosenką pt. „Jedzie pociąg z daleka..”, którym dotarliśmy wprost na pokaz mody antycznej. Później były tańce z balonami, nauka greckiej Zorby i worek przebieranek....
1 lipca w ramach trzeciego dnia turnusu wakacyjnego pt. "GOOFY na wakacjach", dzieci tworzyły pływające statki, którymi wspólnie bawiły się na przedszkolnym placu zabaw.
Jedzie pociąg z daleka!9 lipca Przedszkolaki odwiedziły niesamowite miejsce, jakim jest Stacja Główna Czernichów. Pierwszą atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska zabytkowych lokomotyw, ale również wagonów. Zostały one sprowadzone z różnych stron świata. Naczelnik stacji opowiedział nam skąd pochodziły poszczególne maszyny, jaka ...
Trzeci turnus wakacji z LENKOWEM, "Silny jak Herkules", Pandki rozpoczęły tak, jak lubią najbardziej- aktywnie.Przedszkolaki ćwiczyły rzuty piłeczkami, zabawy z szarfami oraz chodzenie z woreczkiem na głowie.Nie ma to jak poniedziałek na sportowo :)
Środa pozwoliła nam na kąpiel w basenie oraz spędzenie czasu na świeżym powietrzu.Udało nam się nawet spotkać konika polnego! Najdzielniejsi odważyli się z nim przywitać.

Kontakt


Polsko–Angielskie
Przedszkole Artystyczne
LENKOWO

ul. Spacerowa 10
32 – 040 Wrząsowice

Dyrekcja
dyrekcja@lenkowo.pl
+48 790 660 280

Sekretariat
przedszkole@lenkowo.pl
+48 517 280 198

Formularz kontaktowy

Jak do nas dojechać

Zobacz także

# # # #

Wysyłanie wiadomości