Aktualności

Świat artystów okiem przedszkolaka - dzień 1

„Sztuka to miejsce dla dzieci, w którym mogą nauczyć się ufać własnym pomysłom i badać, co jest możliwe” – Madyann F. Kohl


Kim jest artysta? Co to oznacza? Czym się zajmuje? Jak on to robi? I czy każdy może nim zostać? – Podczas pierwszego dnia zajęć odpowiadaliśmy właśnie na te pytania. W części prezentacyjnej Dzieci z grup Kotki, Sówki, Zajączki i Jeżyki poznały sylwetki artystów malarzy takich jak Rembrandt, Frida Kalho, Stanisław Wyspiański, John Constable oraz zajrzały im „przez ramię”, co malują i rzeźbią. Dzieci zapoznały się z głównymi tematami występującymi w sztuce takimi jak pejzaż, martwa natura i portret.

Po części teoretycznej zajrzeliśmy wspólnie do pracowni malarza, aby poznać jego warsztat. Wszystkie grupy z zaciekawieniem zapoznawały się z przedmiotami niezbędnymi w pracy artysty, m.in.: sztaluga, paleta, farby, szeroki wachlarz pędzli, płótno i inne. Była to także świetna okazja do spróbowania, jak pracuje się przy sztaludze, ponieważ do tej pory większość Dzieci malowała i rysowała na kartce, która leży na stole. Niektórzy podsumowali, że trudno maluje się na podobraziu pionowym, a z kolei dla innych było to dosyć proste. Po zajęciach kilkoro z naszych Przedszkolaków zadeklarowało, że w przyszłości zostanie artystą, w związku z tym gorąco trzymamy za nich kciuki!

Galeria: Świat artystów okiem przedszkolaka - dzień 1

+ 95

Kontakt


Polsko–Angielskie
Przedszkole Artystyczne
LENKOWO

ul. Spacerowa 10
32 – 040 Wrząsowice

Dyrekcja
dyrekcja@lenkowo.pl
+48 512 075 078

Sekretariat
przedszkole@lenkowo.pl
+48 517 280 198

Formularz kontaktowy

Jak do nas dojechać

Zobacz także

# # # #