Aktualności

Bal karnawałowy w LENKOWIE

Karnawał to okres w roku przepełniona muzyką i zabawą, dlatego jego ważnym elementem są bale. Dzień, w którym nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w balu karnawałowym, był wyczekiwany przez wielu od tygodni. Przedszkolaki przygotowywały się do niego wraz z rodzicami szykując piękne i oryginalne przebrania. 


I nadszedł ten dzień- 23 stycznia w Przedszkolu LENKOWO odbył się bal karnawałowy. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny, taneczny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były między innymi za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Czasami stroje nie pozwalały nawet na rozpoznanie dziecka, które ukrywało się za daną maską lub przebraniem.

Bal karnawałowy rozpoczął się tanecznym korowodem w rytm cancana. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz konkursach zręcznościowych, ruchowych, oraz tanecznych. Po kilku konkursach muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, "Kaczuch" i innych przebojów znanych dzieciom.


Po zabawie przyszedł na czas na najbardziej wyczekiwaną cześć balu, czyli wyłonienie najlepszych przebrań karnawałowych. Wybór nie był prosty ale przedszkolaki pięknie głosowały poprzez oklaski i w ten sposób wyłoniono kilku zwycięzców. Wybór jednego okazał się niemożliwy.


Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!


Galeria: Bal karnawałowy w LENKOWIE

+ 176

Kontakt


Polsko–Angielskie
Przedszkole Artystyczne
LENKOWO

ul. Spacerowa 10
32 – 040 Wrząsowice

Dyrekcja
dyrekcja@lenkowo.pl
+48 512 075 078

Sekretariat
przedszkole@lenkowo.pl
+48 517 280 198

Formularz kontaktowy

Jak do nas dojechać

Zobacz także

# # # #