Aktualności

Śniadanie Wielkanocne w LENKOWIE

W dniu 18 kwietnia 2019 r. Dyrekcja LENKOWA z Kadrą i Przedszkolakami celebrowały uroczyście wspólne śniadanie wielkanocne. Dzieci w świątecznych ubraniach usiadły przy stolikach w jadalni, w której czekał na nie wielkanocny poczęstunek. Stoły w jadalni nakryte były białymi i jasnoniebieskimi obrusami udekorowanymi bukietami z bazi, żonkili i bukszpanu. Kolorystyka dekoracji w jadalni nawiązywała do kolorów wiosennych kwiatów. W wianuszkach z wikliny witały nas żółte kurczątka i kolorowe pisanki-kraszanki, ozdobione kwiatami różnych kolorów. Na stołach leżały serwetki z elementami folkloru ludowego.

           Przed rozpoczęciem śniadania Dyrekcja złożyła życzenia Kadrze i Dzieciom, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

           W jadalni pachniało wspaniałymi potrawami: pachnącą i pyszną swojską kiełbasą, szynką, jajkami przybranymi szczypiorkiem i chrzanem, a do tego świeże i pyszne pieczywo jasne i ciemne. Na stołach uśmiechały się do nas baranki z cukru i zajączki z ciasta. Potrawy na stołach przedszkolnych przypominały koszyczki wielkanocne.

           Dzieci z wielkim apetytem i uśmiechem rozpoczęły konsumpcję potraw świątecznych, które im bardzo smakowały.

To był wyjątkowy i niezwykle uroczysty dzień, który przypomniał nam tradycję i zwyczaje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych. Dzień ten wpłynął pozytywnie na integrację Dzieci w grupach z Paniami nauczycielkami i personelem pomocniczym.Galeria: Śniadanie Wielkanocne w LENKOWIE

+ 62

Kontakt


Polsko–Angielskie
Przedszkole Artystyczne
LENKOWO

ul. Spacerowa 10
32 – 040 Wrząsowice

Dyrekcja
dyrekcja@lenkowo.pl
+48 512 075 078

Sekretariat
przedszkole@lenkowo.pl
+48 517 280 198

Formularz kontaktowy

Jak do nas dojechać

Zobacz także

# # # #