Aktualności

Warsztaty kulinarne - muffinki

Mali cukiernicy w akcji, to hasło wtorkowych warsztatów kulinarnych.

 

.  Muffinki- babeczki  ostatniej dekady, podbiły serca naszych przedszkolaków, a smakowanie ich po upieczeniu było jeszcze większą przyjemnością. Teraz już wiemy, co im „w duszy gra".

Samodzielne łączenie składników,  wyrabianie ciasta, nakładanie go do foremek to czynności, które są dla dzieci znanym już doświadczeniem. Jednak wykonywały to tak sprawnie, z doskonałą precyzją jakby robiły to na co dzień.  Radość i zaangażowanie w trakcie warsztatów utwierdziło nas w przekonaniu, że wspólne wypieki należy jeszcze wielokrotnie powtarzać.  Już niebawem LENKOWE pieczenie faworków...

Zachęcamy Państwa do wypieków w rodzinnym gronie. Oto przepis na MAGICZNE MUFINKI LENKOWA:

MUFFINY Z CZEKOLADĄ:

 

375 GRAMÓW MĄKI PSZENNEJ, 

2 ŁYŻECZKI PROSZKU DO PIECZENIA,

125 GRAMÓW CUKRU,

200 GRAMÓW CZEKOLADY,

2 JAJKA

375 ML MLEKA

160 GRAMÓW STOPIONEGO MASŁA,

1. MĄKĘ, PROSZEK DO PIECZENIA PRZESIEWAMY DO MISKI, DODAJEMY CUKIER I POKRUSZONĄ CZEKOLADĘ (IM WIEKSZE KAWAŁKI CZEKOLADY, TYM MUFFINY SĄ BARDZIEJ PUSZYCTE PO UPIECZENIU). W OSOBNYM NACZYNIU ŁĄCZYMY ZE SOBĄ JAJKA Z MLEKIEM.PRZYGOTOWANĄ MASĘ JAJECZNĄ DODAJEMY DO MĄKI I RESZTY SKŁADNIKÓW SYPKICH. ROZTAPIAMY MASŁO, KTÓRE RÓWNIEŻ WĘDRUJE DO MĄKI. CAŁOŚĆ MIESZAMY. SILIKONOWE FOREMKI NAPEŁNIAMY DO ¾ OBJĘTOŚCI. PIEKARNIK ROZGRZEWAMY DO 210 STOPNI CELSJUSZA, PIECZEMY OKOŁO 25 MINUT. UPIECZONE MUFFINY POZOSTAWIAMY W FOREMKACH OKOŁO 5 MINUT.

Zapraszamy do galerii. 

Kontakt


Polsko–Angielskie
Przedszkole Artystyczne
LENKOWO

ul. Spacerowa 10
32 – 040 Wrząsowice

Dyrekcja
dyrekcja@lenkowo.pl
+48 512 075 078

Sekretariat
przedszkole@lenkowo.pl
+48 517 280 198

Formularz kontaktowy

Jak do nas dojechać

Zobacz także

# # # #