Aktualności

Warsztaty otwarte u Jeżyków

27.11 u Jeżyków odbyły się otwarte warsztaty dla rodziców. Temat zajęć brzmiał: Jeżyk starszakiem się staje, literki i cyferki poznaje.

 Na początku wychowawczynie zaprosiły Dzieci i ich rodziców do wspólnego tańca Baby Shark. Następnie Dzieci przypomniały poznane dotychczas literki i rozpoznawały je za pomocą dotyku penetrując czarodziejski worek. Dzieci podawały słowa na wybraną literę i przeprowadzały analizę sylabową i głoskową. Układały wymyślone wyrazy z wcześniej przygotowanych liter oraz dopasowywały odpowiednio czerwone i niebieskie koła do samogłosek i spółgłosek. Do kolejnej zabawy pt. literkowy targ zaprosiliśmy rodziców. Uczestnicy podzieleni zostali na zespoły, których zadaniem było tworzenie wyrazów z wybranego zestawu liter. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością i żyłką współzawodnictwa.

Następnie Dzieci aktywnie brały udział w opowiadaniu czytanym przez nauczyciela. Słuchając uważnie treści, podnosiły odpowiednie szablony. Dotyczyło ono zapasów gromadzonych przez zwierzęta na zimę. Na jego podstawie Dzieci liczyły na konkretach do 5, stanowiło ono zatem podstawę do wprowadzenia liczby 5. Dzieci utrwalały kształt cyfry 5 rysując ją palcem w powietrzu, na dywanie, tacy z mąką i kaszą, palcem zamoczonym w farbie. Na koniec Dzieci dokonywały rozkładu liczby 5, rozcinając kartoniki z pięcioma kółkami na dwie części. Otrzymane działania układaliśmy z kartoników z liczbami oraz zapisywaliśmy na tablicy. Jeżyki wzorowo zaprezentowały swoje dotychczasowe umiejętności.

Galeria: Warsztaty otwarte u Jeżyków

+ 55

Kontakt


Polsko–Angielskie
Przedszkole Artystyczne
LENKOWO

ul. Spacerowa 8
32 – 040 Wrząsowice

Dyrekcja
dyrekcja@lenkowo.pl
+48 512 075 078

Sekretariat
przedszkole@lenkowo.pl
+48 517 280 198

Formularz kontaktowy

Jak do nas dojechać

Zobacz także

# # # #