Aktualności

Wycieczka do Smoczej Jamy

U stóp Wawelu od strony Wisły znajduje się Smocza Jama, najbardziej chyba znana jaskinia w Polsce. Kiedyś podobno zamieszkiwał ją smok. Smok ten nie cieszył się specjalną sympatią ani mieszkańców Krakowa, ani też przybywających do miasta gości. Nie było na niego rady, aż do chwili, kiedy to przed jego jaskinią pojawił się szewczyk, który sprytnie rozprawił się ze smokiem, pokazując, że nie tylko na każdego smoka jest jakiś sposób, ale też, że i najzwyklejszy w świecie szewczyk może poradzić i najgroźniejszemu smokowi. Smoka Wawelskiego już dawno w jaskini nie ma. Wejścia do niej strzeże za to jego daleki krewny ze smoczej rodziny - rzeźba autorstwa Bronisława Chromego - ale ten jest już dużo bardziej sympatyczny.

W czasie naszej wycieczki smok okazał się jednak zbyt leniwy i nie chciał zionąć ogniem.

Do jaskini skierowaliśmy się wejściem znajdującym się w neogotyckiej wieżyczce, znajdującej się za Basztą Złodziejską. Aby dotrzeć na sam dół, musieliśmy pokonać 135 krętych schodów.

Po znalezieniu się w samym sercu smoczego domu ujrzeliśmy dwie obszerne sale, które pobudziły naszą wyobraźnię na temat znanej wszystkim legendy. Dopełnieniem opowieści o budzącym strach stworzeniu były ślady pazurów wyryte na skałach. Każdy z uwagą przyjrzał się tym dowodom na istnienie…smoka? 

Galeria: Wycieczka do Smoczej Jamy

+ 10

Kontakt


Polsko–Angielskie
Przedszkole Artystyczne
LENKOWO

ul. Spacerowa 10
32 – 040 Wrząsowice

Dyrekcja
dyrekcja@lenkowo.pl
+48 512 075 078

Sekretariat
przedszkole@lenkowo.pl
+48 517 280 198

Formularz kontaktowy

Jak do nas dojechać

Zobacz także

# # # #